Jak dobrać rozmiar paska.

person Wysłane przez: Jolanta Wideł list W: MODA Data:
Jak dobrać rozmiar paska.

“Dzień dobry. Chciałbym kupić pasek… Dzień dobry. Służymy pomocą. W jakim rozmiarze pokazać?..” No właśnie… Jak dobrać rozmiar paska?

“Dzień dobry. Chciałbym kupić pasek…

Dzień dobry. Służymy pomocą. W jakim rozmiarze pokazać?..”

No właśnie… Jak dobrać rozmiar paska?

Pasek do spodni oprócz swojej praktycznej funkcji służy też dopełnieniu naszych stylizacji. To bardzo fajny dodatek, który może dodać charakteru i podkreślić ubiór damski czy męski.

By jednak czuć się komfortowo oprócz koloru i szerokości trzeba również wybrać jego odpowiednią długość. Za mały spowoduje dyskomfort w noszeniu, będzie uciskał a za duży, zbyt luźny, nie przytrzyma odpowiednio.

A więc jak to zrobić? Jak wybrać odpowiednio długi pasek dla siebie?

Rozmiar paska to najczęściej odległość od początku klamry do środkowej dziurki, czyli jest to obwód wysokości, na której go nosisz. Tak więc jeśli Twój obwód w pasie wynosi np. 95 cm to idealny dla Ciebie, będzie pasek w rozmiarze 95. Paski męskie mają zwykle 5 lub 7 dziurek. Zapinając się na środkowej masz jeszcze możliwość regulacji gdy schudniesz lub przytyjesz.

Inny sposób podawania rozmiaru paska (rzadszy) to jego całkowita długość. Odejmując od niej około 14-16 cm otrzymasz obwód w pasie.

Jeżeli masz już pasek dopasowany i wygodny sprawdź na jego wewnętrznej stronie rozmiar i kup tej długości. Jeśli rozmiaru nie można nigdzie znaleźć, możesz zmierzyć długość paska od klamry do aktualnie używanej dziurki.

Natomiast gdy będziesz wcześniej mierzyć się by poznać swój obwód pasa, pamiętaj, że najdokładniejszym pomiarem będzie ten wykonany w pasie, w miejscu gdzie przeważnie nosisz pasek (na innej wysokości, gdy nosisz spodnie z wysokim stanem, na innej gdy spodnie biodrówki). Zmierz się na stojąco, bez wypychania, czy też wciągania brzucha i nie bezpośrednio po jedzeniu.

Miej też na uwadze, że:

 

  • paski skórzane mogą się rozciągnąć o ok. 2-3 cm. Jest to spowodowane charakterystyczną cechą dla skóry naturalnej, którą jest elastyczność i jest to w zupełnie naturalne dla tego rodzaju materiału
  • wiele pasków męskich, ale i damskich ma możliwość skrócenia. Żeby to zrobić trzeba wyjąć pasek z klamry, podważając przytrzymujące go ząbki (w przypadku pasków z automatyczną klamrą) lub odkręcając nit i ucinając pasek do pożądanej długości. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany paska, jeśli zdarzy się schudnąć.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zamiast tego zaloguj się Lub Zresetuj hasło